Paikallisuutiset

Iltatorit käynnistyvät ensi viikolla – Ensimmäisen iltatorin yhteydessä ovensa avaa uusi toriterassi: "Sain idean eräänä aamuna juostessani kaupungin läpi"

Kilta Barin ravintolapäällikkö Cecilia Stamp ja omistaja Gary Timm kertovat, että terassille tulee 50-65 asiakaspaikkaa.
Kilta Barin ravintolapäällikkö Cecilia Stamp ja omistaja Gary Timm kertovat, että terassille tulee 50-65 asiakaspaikkaa. Kuva: Maria Store

Kokkolan iltatorit käynnistyvät ensi viikon keskiviikkona 1. kesäkuuta.Gun Isosalo Kokkolan Matkailuoppaista on tyytyväinen, että iltatorikesä pääsee nyt käynnistymään normaalisti.

– Viime vuonna aloitettiin juhannuksen jälkeen ja sitä edellisenä kesänä peräti vasta elokuussa. Takana on pari hiljaise

Kommentoi Ilmoita asiavirheestä