Paikallisuutiset

Kymmeniä kuollut autopommi-iskussa Kabulissa

Pommi- ja itsemurhaiskut ovat Kabulissa yleisiä. Esimerkiksi toukokuussa kymmeniä ihmisiä kuoli, kun autopommi räjähti alueella, jossa on useita hallintorakennuksia ja ulkomaisia lähetystöjä. LEHTIKUVA/AFP
Pommi- ja itsemurhaiskut ovat Kabulissa yleisiä. Esimerkiksi toukokuussa kymmeniä ihmisiä kuoli, kun autopommi räjähti alueella, jossa on useita hallintorakennuksia ja ulkomaisia lähetystöjä. LEHTIKUVA/AFP Kuva:

MAINOS - juttu jatkuu mainoksen jälkeen

MAINOS - mainos päättyy

Afganistanin pääkaupungissa Kabulissa ainakin 26 ihmistä on kuollut ja yli 40 on haavoittunut autopommi-iskussa. Räjähdys tapahtui Kabulin länsiosassa noin kello seitsemältä aamulla.

- Autopommi osui linja-autoon, joka kuljetti ministeriön työntekijöitä ruuhka-aikaan, sisäministeriötä edustava Najib

Kommentoi  (0) Ilmoita asiavirheestä