Paikallisuutiset

Pääkirjoitus 23.11.: Tunnussana! – Palveluihin pääsy ei saa pysähtyä tunnistautumisen vaikeuteen ja sähköiseen suohon

Millä pääset palveluiden pariin? Sähköiseen tunnistautumiseen löytyy vaihtoehtoja, mutta valitettavan moni jää palveluiden ulkopuolelle kokiessaan tunnistautumisen vaikeaksi.
Millä pääset palveluiden pariin? Sähköiseen tunnistautumiseen löytyy vaihtoehtoja, mutta valitettavan moni jää palveluiden ulkopuolelle kokiessaan tunnistautumisen vaikeaksi. Kuva: Markku Jokela

MAINOS - juttu jatkuu mainoksen jälkeen

MAINOS - mainos päättyy

Tunnuksia, salasanoja ja vaihtoehtojen viidakko. Liian vaikea, liian monimutkainen ja aivan liian epäselvä. Turhan moni uppoaa sähköiseen suohon yrittäessään selvitä.

Kun kaikkien tarvitsemat palvelut on siirretty yhä tiiviimmin Internetiin, niin jokaisen olisi tavoitettava palvelut vaivattomasti. Sä

Kommentoi  (0) Ilmoita asiavirheestä