Paikallisuutiset

Suomen koiratarvike sulkee ovensa Pietarsaaressa: Kaupungin keskusta menettää yhden kahdesta lemmikkieläinkaupastaan

Yrittäjä Phi Tuan Dangin lemmikkieläintuotteiden ja lemmikkien erikoisliikkeessä Pietarsaaren keskustassa piipahti ostoksilla Knut Häggman Uudestakaarlepyystä.
Yrittäjä Phi Tuan Dangin lemmikkieläintuotteiden ja lemmikkien erikoisliikkeessä Pietarsaaren keskustassa piipahti ostoksilla Knut Häggman Uudestakaarlepyystä. Kuva: Pirkko Högkulla

Suomen koiratarvike Pietarsaaressa lopettaa toimintansa lähiviikkoina tai viimeistään helmikuun lopulla. Syynä on kannattamattomuus.

Kaupungin katukuvaan perinteisesti kuuluneella lemmikkieläinkaupalla on takanaan yhteensä lähes viidenkymmenen vuoden pituinen taival, joka alkoi vuonna 1974. Nimi oli

Kommentoi Ilmoita asiavirheestä