keskiviikko 22.3.2023 | 18:34
Tilaa lehti
Sää nyt
°
m/s
  ° m/s
Sääsivulle »
UUTINEN | KP24

JHT:n kriisi ohi

To 5.12.2013 klo 18:04
Jääkiekon Suomi-sarjassa kamppaileva JHT Kalajoki ajautui viime viikolla ristiriitoihin, kun kuohunta edustusjoukkueessa johti kahden kokeneen pelaajan sopimuksen irtisanomiseen. Sen jälkeen neljä muuta pelaajaa purki sopimuksensa seuran kanssa yhteisymmärryksessä. Nyt kriisivaihde on ohi, sillä neljä pelaajaa palasi takaisin seuran edustusjoukkueeseen eli irtisanotut Tomi Gronoff ja Henri Mustonen sekä sopimuksensa yhteisymmärryksessä purkaneet Kai Yliuntinen ja Janne Maliniemi. Heinolan miehet Tomi Stylman ja Joona Rönkkö eivät palaa joukkueeseen. – Tiistai-iltana pidimme pitkän palaverin joukkueen, valmennuksen, huollon, tukiryhmän ja seuran puheenjohtajan kesken. Tämän palaverin päätteeksi löysimme yhteisen sävelen, JHT:n pelaajasopimuksista vastaava manageri Tuomas Rautio selvittää.