keskiviikko 19.1.2022 | 07:06
Tilaa lehti
Sää nyt
°
m/s
  ° m/s
Sääsivulle »
UUTINEN | KP24

Keski-Pohjanmaan ammattiopistosta valmistuneet juhlivat tänään - katso nimilista

Pe 1.6.2018 klo 06:00

Keski-Pohjanmaan ammattiopistosta valmistuneet 1.1.-1.6.2018 ja julkaisuluvan antaneet:

Audiovisuaalisen viestinnän perustutkinto, media-assistentti:

Alahautala Jonna Emilia, Toholampi

Bäck Hannah-Cajsa, Kokkola

Finnilä Veli-Pekka Samuli, Veteli

Koskela Emilia Ilona Matilda, Kokkola

Koskela Sofia Kristiina, Kokkola

Laihorinne Neea Vilma Hannele, Kokkola

Pohjonen Linda Jasmine Anneli, Kokkola

Rekilä Jenna Catarina, Kokkola

Salmela Tomi Tapio, Kokkola

Syri Tuomo Topias, Kokkola

Vuoti Olli-Pekka Eemil, Kokkola

Hakola Juho Henrik, Kokkola

Hansson Emil Anders, Kokkola

Kero Miska Ilkka Marius, Kokkola

Koski Alex Anthony, Kaustinen

Kurtén Jenna Kristina, Kokkola

Latvala Jenna Emilia Alexandra, Pietarsaari

Mäkelä Iida Jenny Maria, Kokkola

Peltola Meeri Taina Anniina, Kokkola

Autoalan perustutkinto, ajoneuvoasentaja:

Hihnala Tuomas Tapio Kristian, Kalajoki

Hohenthal Valtteri Mikael, Kaustinen

Kalliokoski Ilari Matias, Kokkola

Kalliokoski Kristian Juhani, Kokkola

Ketola Ari Martti Juhani, Veteli

Kiviniemi Oskari Matias, Kokkola

Koivisto Joona Niko Petteri, Veteli

Kyösti Matias Juhani, Kokkola

Leppälä Juho Matti Samuel, Kokkola

Linna Topias Matti Vihtori, Kokkola

Manee-In Phaknakhon, Kokkola

Sirén Joni Sam Patrik, Kokkola

Vehkalampi Henrik Juhana, Perho

Elintarvikealan perustutkinto, elintarvikkeiden valmistaja:

Finnilä Nils Valter Johannes, Kokkola

Latvala Jaana Kaarina, Pietarsaari

Elintarvikealan perustutkinto, leipuri-kondiittori:

Elo Tuulia Karoliina Piritta, Kokkola

Hietala Veera Meri Tuulia, Ylivieska

Impiö Anniina Aada Elisabet, Kalajoki

Jokela Sonja Inkeri, Kannus

Kalliokangas Juulia Krista, Toholampi

Koski Sanna Emilia, Kokkola

Känsälä Marika Milja Anneli, Kaustinen

Lumijärvi Peppi Serafiina, Tyrnävä

Paananen Joona Matias, Toholampi

Rönnkvist Julia Anni Adele, Kokkola

Suvanto Krista Maria, Kalajoki

Tunkkari Saara Sofia, Veteli

Uusitalo Nea Emilia, Kaustinen

Elintarvikealan perustutkinto, lihatuotteiden valmistaja:

Mäkinen Sami-Petteri Aulis, Kokkola

Hevostalouden perustutkinto, hevostenhoitaja:

Hellsten Inka Julia, Salo

Huutonen Titta Katri, Uurainen

Känsälä Ronja, Kaustinen

Matilainen Elina Annika, Tuusniemi

Schlesier Margot Suvi Tuulikki, Säkylä

Hiusalan perustutkinto, parturi-kampaaja:

Hautala Janiina Susanne, Kokkola

Kivelä Eveliina Suvi-Tuulia, Veteli

Myllylä Olivia Amanda, Kokkola

Nykänen Mirella Maria Josefiina, Kokkola

Pukema Lotta Janette, Kokkola

Rantala Iida Maarit Susanna, Kokkola

Slotte Linda Elvira, Kruunupyy

Soininen Jasmina Eeva Sofia, Kokkola

Hotelli-, ravintola- ja cateringalan perustutkinto, kokki:

Bious Hanan, Kokkola

Borisova Miglena Milchova, Kaustinen

Hakala Mirka Karoliina, Kokkola

Hjelt Juffe Antti, Kokkola

Hohenthal Satu Annika, Kokkola

Holmberg Elias Olli-Pekka, Kokkola

Honkonen Henna-Maria Susanne, Veteli

Makueno Janet, Kokkola

Mathjok Meeri Achol, Kokkola

Myllymäki Sirja Anniina, Kaustinen

Mäntynen Karoliina Anna Susanna, Pietarsaari

Päiväniemi Markus, Kokkola

Hotelli-, ravintola- ja catering-alan perustutkinto, tarjoilija:

Hagkvist Lina-Maria, Kokkola

Paavola Ilona Pauliina, Kaustinen

Sääskilahti Pia Pauliina, Kokkola

Kone- ja metallialan perustutkinto, koneistaja:

Friis Aslak Evald, Kruunupyy

Isosalo Arttu Mikael, Kokkola

Järvi Alex, Kokkola

Kone- ja metallialan perustutkinto, levyseppähitsaaja:

Hakunti Tomi Jesse, Kokkola

Herronen Harri Esko Eemeli, Kokkola

Hertteli Niko Aleksis, Kokkola

Hietala Matti Tapio, Kokkola

Korkeamäki Jesse-Petteri Pedersören kunta

Luoma Riku-Mikko Samuel, Kaustinen

Niemelä Saku Matti Ilmari, Kokkola

Roiha Tommy Juhani, Kokkola

Tokola Aleksi Tatu Matias, Luoto

Kone- ja metallialan perustutkinto:

Ahonen Satu Anneli, Kokkola

Hannula Valtteri Olavi Eemeli, Kokkola

Salmi Marko Tapani, Kokkola

Uusi-Pohjola Teemu, Kokkola

Kotityö- ja puhdistuspalvelujen perustutkinto, kodinhuoltaja:

Kumpulainen Diana Angelova, Kokkola

Kotityö- ja puhdistuspalvelujen perustutkinto, toimitilahuoltaja:

Luoto Anne-Mari, Kokkola

Laboratorioalan perustutkinto, laborantti:

Alakotila Taru Sisko Helena, Kokkola

Hietaharju Wijitta, Kokkola

Kuoppala Melina Lilja Kristiina, Kokkola

Laitakangas-Pudas Emma Mirella, Kokkola

Rahkonen Roosa Matilda, Kokkola

Yli-Antola Varpu Amanda, Karvia

Liiketalouden perustutkinto, merkonomi:

Joensuu Anu Karoliina, Kalajoki

Bodbacka Satu Elina, Kokkola

Finnilä Essi Josefiina, Kokkola

Hakamäki Toni Daniel, Kokkola

Harju Roope Anders, Kokkola

Hautala Laura Emilia, Kokkola

Heikkilä Aleksi Joonas Mikael, Kokkola

Hirvi Sofia Matleena, Kannus

Hänninen Eemeli Johannes, Kokkola

Kangas Valter, Kokkola

Keski-Sämpi Paula Tuuli Anniina, Kannus

Kinnunen Silpa Anna Mariana, Kokkola

Kirsilä Johan Miikka Benjam, Toholampi

Kivioja Juuso Petteri, Kannus

Kohv Greete, Kokkola

Laajala Venla Sofia, Perho

Laukkonen Jasmin Taimi Helena, Kokkola

Manderbacka Tapio Juhani, Kruunupyy

Mattila Nea Emilia, Kalajoki

Niemi Markus Julius, Kokkola

Peltoniemi Nea Helena, Kokkola

Pesonen Tiia Anniina, Kokkola

Peuraharju Atte Matias, Kokkola

Riutta Sari Anneli, Kokkola

Saarinen Laura Maria, Kokkola

Saleem Ahmed Ibrahim, Kokkola

Seppälä Merja Mariaana, Kokkola

Sumell Mia Katariina, Kokkola

Syri Noora Annika, Oulu

Timlin Sanni Matilda Kyllikki, Kokkola

Vehkoja Riina Josefiina, Kannus

Viitanen Juha Ari, Kruunupyy

Virrankoski Toni Rainer, Kokkola

Ylikotila Reetta Emilia, Nivala

Logistiikan perustutkinto, autonkuljettaja:

Pitkänen Leevi Ilari, Kokkola

Logistiikan perustutkinto, yhdistelmäajoneuvonkuljettaja:

Heikkinen, Niko Patrick, Pietarsaari

Humalajoki Elias Tapio, Kannus

Joensuu Juuso Matias, Kalajoki

Järvelä Jose Benjamin, Kaustinen

Kinnunen Lukas Benjamin, Pietarsaari

Lukkarila Pena Elmeri, Kokkola

Mikkola Marjut Kirsti, Kaustinen

Puntanen Olli Herman Antero, Kokkola

Rantanen Henniina Hilja Hellevi, Kokkola

Salo Oskari Kalle Johannes, Perho

Valli Eemeli Päiviö, Kokkola

Ylitalo Nico Oskari, Lappajärvi

Maatalousalan perustutkinto:

Keppo Maija, Tampere

Lahtinen Johanna, Vimpeli

Niinikoski Jani, Kaustinen

Ruotsalainen Mikko, Haapavesi

Sillanpää Hanna, Kotka

Pihlajaniemi Toni, Kauhava

Rahkonen Roosa Matilda, Kokkola

Yli-Antola Varpu Amanda, Karvia

Metsäalan perustutkinto:

Heikkilä Jari, Kalajoki

Nevanperä Simo, Kalajoki.

Nuoriso- ja vapaa-ajanohjauksen perustutkinto:

Ahlström Anne, Kokkola

Juvani Sari, Kokkola

Kirsilä-Lillqvist Annele Mari, Pietarsaari

Kukonlehto Paula Elina, Kokkola

Mattila Mari Pauliina, Ylivieska

Mukangenzi Anathalie, Vaasa

Äyhynmäki Axel Elias Herman, Kokkola

Sosiaali- ja terveysalan perustutkinto, lähihoitaja:

Backman Adele Sofia, Kokkola

Brusin Julia Sanna Kirsikka, Kokkola

Halla-aho Niina Noora Hannele, Kalajoki

Hannula Emma Lilja, Kokkola

Harju Jenny Janina, Kannus

Heinoja Nelli Aune Johanna, Kokkola

Hotakainen Samuel Miika, Halsua

Isomaa Armiida Lotta Lyydia, Kokkola

Isosaari Sanna Elina, Kannus

Kivelä Essi Johanna, Perho

Kivelä Olli, Kokkola

Kärkinen Susanna Suvi Tuulia, Kalajoki

Lassila Linda Elena, Kokkola

Manninen Aino Annamiia, Pietarsaari

Niemonen Nea Iida Emilia, Kokkola

Peltokangas Jenna Jasmiina, Kokkola

Peltoniemi Janina Emilia, Kokkola

Rahkola Elisa Marjukka, Kalajoki

Siirilä Jenna Katariina, Alajärvi

Sumell Iida Sofia, Kokkola

Tokola Priitta-Kaisa Susanna, Kannus

Tuikka Lotta Alisa Orvokki, Kalajoki

Vihanta Ronja Annele, Kannus

Sähkö- ja automaatiotekniikan perustutkinto, sähköasentaja:

Peltola Jesse Sebastian, Kaustinen

Tervola Niki Valtteri, Kokkola

Talotekniikan perustutkinto, putkiasentaja:

Hannila Vili Väinö Santeri, Kokkola

Hernesniemi Valtteri Uuno Jalmari, Kannus

Jokinen Joonas Jesperi, Kokkola

Kivimäki Ville Kalervo, Perho

Koivula Misha Jerker Johannes, Kokkola

Moradi Azizollah, Kokkola

Tekstiili- ja vaatetusalan perustutkinto, vaatetusompelija:

Hangasmaa Jenny Sofia, Kokkola

Väyrynen Jonna Maarit Hannele, Kokkola

Tieto- ja tietoliikennetekniikan perustutkinto, ICT-asentaja:

Alaluukas Miikka Kristian, Kokkola

Heinua Jasmina Roosa Maria, Kokkola

Hirsikangas Saku Kalevi, Kannus

Husseini Aref, Kokkola

Linnala Tero Matias, Kokkola

Mikkonen Toni Henrik, Kokkola

Oivo Juho Herman, Kokkola

Salo Santeri Petri Hermanni, Kokkola

Ström Juho Henrik, Kokkola

Tieto- ja viestintätekniikan perustutkinto, datanomi:

Nagy Bence Valtteri, Kokkola

Ranta Jarmo Kalervo, Kokkola,

Jokela Jimi Erkki Sakari, Kokkola

Korpijärvi Joel Joonatan, Kokkola

Turvallisuusalan perustutkinto, turvallisuusvalvoja:

Ingalsuo Johanna Alice, Kokkola

Kallio Aleksi Jonatan Kaarlo, Kokkola

Kinnunen Tiia Karoliina, Kokkola

Lumppio Kia Janika, Kokkola

Mantela Aleksi Miika Benjamin, Kokkola

Mäkelä Laura Katariina, Kokkola

Siermala Julia Johanna, Kalajoki

Tuikka Lauri Rudolf, Kokkola

Hevostenvalmentajan ammattitutkinto:

Kaustinen Tanja Anneli, Kaustinen

Kuusela Marianna Pauliina, Saarijärvi

Mäntyharju Anni, Seinäjoki

Hakala Ville, Halsua

Matinlauri Matti, Seinäjoki

Rantanen Heidi Annika, Kannus

Johtamisen erikoisammattitutkinto:

Andersson-Kuorikoski Mona Annika, Kokkola

Hellsten Linda Camilla, Kokkola

Kaskela Riitta Marjaana, Nivala

Seppä-Jokela Elina Marianne, Kokkola

Koulunkäynnin ja aamu- ja iltapäivätoiminnan ohjauksen ammattitutkinto:

Delpino Serena, Kruunupyy

Getachew Tarikua, Kokkola

Jokihaara Petteri, Kokkola

Löytynoja Leena, Kannus

Männistö Jaana, Kokkola

Typpö Maria, Kokkola

Vanhala Heidi, Kokkola.

Lasten ja nuorten erityisohjaajan ammattitutkinto:

Joensuu Tiia-Maria, Kokkola

Johansson Jaana, Kokkola

Ketopaikka Sanna-Riikka, Kannus

Kiljala Katariina, Kalajoki

Mylläri Sari, Kokkola

Rehula Janika, Kokkola

Ylikauppila Mervi, Kokkola.

Maatalouskoneasentajan ammattitutkinto:

Autio Valtteri, Haapajärvi

Kippo Mikko, Kokkola.

Metsäkoneenkuljettajan ammattitutkinto:

Fiskaali Hannu, Sievi

Fiskaali Jukka, Sievi

Fiskaali Timo, Sievi

Haasala Ossi, Kokkola

Hälinen Sami, Sievi

Karjalahti Terho, Haapajärvi

Marin Tapani, Ylivieska

Niemimäki Toni, Haapavesi

Ovaskainen Kari, Kannus

Piispanen Ville-Matti, Kyyjärvi

Saari Mikko, Veteli

Tohola Matti, Merijärvi.

Myynnin ammattitutkinto:

Huhmarsalo Marita Anneli, Evijärvi

Sihteerin ammattitutkinto:

Kuusela Milla Maria, Kokkola

Luokkala Leena Maria, Kokkola

Nikula Maria Elina, Kannus

Pitkäjärvi Elina Hannele, Kokkola

Saikkonen Mirja Anneli, Oulu

Salmén Tiina Katariina, Kokkola.

Työvalmennuksen erikoisammattitutkinto:

Hyvönen Kati Maarit, Kokkola

Nissi Kari Matias, Kokkola

Pihlaja Jorma Antero, Kokkola

Veteläinen Satu, Kokkola

Yrjänä Anna Pauliina, Kalajoki

Yrittäjän ammattitutkinto:

Annala-Väisänen Mervi, Kokkola

Finnilä Veli-Pekka Samuli, Veteli

Kaariniemi Riitta Helena, Veteli

Nissilä Aira Anneli, Kokkola

Peuraharju Esa Tapani, Kokkola

Yritysjohtamisen erikoisammattitutkinto:

Pahkakangas Miia Johanna, Kruunupyy

#