Kokkola-lehti

Kaupunkilaisten panosta kaivataan Kokkola 400 -juhlavuoden viettoon – "Mitä enemmän elämyksiä, sen parempi!"

Taito Keski-Pohjanmaan Taito Shop Kankurin myymälävastaava Jaana Päivärinta kertoo, että Kokkola 400 -tuotteista valkoinen t-paita ja kangaskassi ovat olleet suosituimpia. - Meillä on marraskuun alkuun käynnissä Kokkola 400 vuotta -käsityökilpailu, johon toivomme runsaasti osallistujia, taitavia tekijöitä löytyy varmasti.
Taito Keski-Pohjanmaan Taito Shop Kankurin myymälävastaava Jaana Päivärinta kertoo, että Kokkola 400 -tuotteista valkoinen t-paita ja kangaskassi ovat olleet suosituimpia. - Meillä on marraskuun alkuun käynnissä Kokkola 400 vuotta -käsityökilpailu, johon toivomme runsaasti osallistujia, taitavia tekijöitä löytyy varmasti. Kuva: Maria Store

Ruotsin kuninkaallisten vierailu Kokkolassa on kaupungin juhlavuoden toivelistalla ykkösenä. Ensimmäinen kutsu lähetettiin viime vuonna. Kuninkaallisten mahdollisesta vierailusta hovi on luvannut ilmoittaa noin puoli vuotta ennen, eli helmikuussa 2020.

– Toiveena olisi, että kuninkaalliset vierailisi

Kommentoi Ilmoita asiavirheestä