Paikallisuutiset

Valkoisen talon päästrategisti Bannon: USA ja Kiina kauppasodassa, äärioikeistolainen liike "ryhmä pellejä"

Bannon on äärioikeistolaisen Breitbart-uutissivuston entinen toimitusjohtaja. Hänen väliensä presidentti Trumpiin uskotaan huonontuneen. LEHTIKUVA/AFP
Bannon on äärioikeistolaisen Breitbart-uutissivuston entinen toimitusjohtaja. Hänen väliensä presidentti Trumpiin uskotaan huonontuneen. LEHTIKUVA/AFP Kuva:

Valkoisen talon päästrategistin Steve Bannonin mukaan Yhdysvallat on kauppasodassa Kiinan kanssa. Siihen verrattuna vastakkainasettelu Pohjois-Korean kanssa on vain sivujuonne, hän sanoo.

Bannon antoi puhelinhaastattelun American Prospect -verkkosivuille, jota pidetään vasemmistolaisena.

- Minulle kau

Kommentoi Ilmoita asiavirheestä