Työkokeilun kautta takaisin tuttuihin hommiin – Kokkolan Salessa ehdittiin jo kaivata pietarsaarelaista ”Salea”
Jari Ylilahti tunsi otsassaan outoa nykimistä päänsäryn lisäksi ja hakeutui viimein hoitoon: ”Kiire loppui siihen”
Antti Kangas (ps.) kertoo jäävänsä sairauslomalle – Kansanedustaja on saanut uhkauksia ja kasvoille on syljetty
Outo arki eduskunnassa – "Täällä on kokouksia, jotka eivät johda mihinkään ja johtajia, jotka eivät johda mitään", jyrisee kansanedustaja Pauli Aalto-Setälä
Soite laajentaa toimivaksi todettua TYÖOTE-toimintamallia – Tavoitteena ehkäistä sairauspoissaolojen pitkittymistä
Lohtajalta löytyy mies, joka säästää rahaa kalliista pörssisähköstä huolimatta: ”Eläkeläisenä pystyn”
Ylivieskassa poliisina työskentelevä Ruusa Tiainen nähdään Poliisit -televisiosarjassa: ”Pelkästään positiivista palautetta on tullut”
Vakava aivoverenvuoto vei Maria-Leena Isopahkalan eläkkeelle, mutta silti hän opiskeli uuden ammatin yli 70-vuotiaana
Heli Ala-Korpi tekee vaatteensa itse vaikkapa kirppisverhoista: ”Ekologisin vaate löytyy omasta kaapista”
Arjen kuluissa voi säästää monella tapaa – Riitta Ryyti harkitsee ainakin kahdesti ennen ostopäätöstä
Pörssisähkön hinta humahtaa jälleen talven ennätyslukemiin – päättynyt tammikuu oli kallein seitsemään vuoteen
Kokkolassa vaaditaan, että valokuituyhtiöt eivät kaivaisi samoja paikkoja auki eri aikoihin: ”Jämäkkyyttä myös ennallistamisiin”
Tarkempaa tietoa, nopeammin – Kokkolan Mehiläisen moderni röntgenlaite tukee hoitoa jo varhaisessa vaiheessa