Yrittäjien johtajalla on syytä hymyyn: Suomen ennätyssynkkien konkurssilukujen kirkkain majakka loistaa Keski-Pohjanmaalla
Flexensin konkurssipesällä ei ole ollut kummoista kuhinaa – Yhtiö suunnitteli vetytehdasta Kokkolaan ennen konkurssia
Kokkola-lehden pääkirjoitus: Paljonko on paljon, kun Kokkola samaan aikaan säästää ja maksaa Lakean lainoja?
Yle: Kokkolaan suunnitellun 700 miljoonan euron tehtaan taustayritys konkurssiin – Nyt aihio etsii ostajaa
Lohtajalta löytyy mies, joka säästää rahaa kalliista pörssisähköstä huolimatta: ”Eläkeläisenä pystyn”
Heli Ala-Korpi tekee vaatteensa itse vaikkapa kirppisverhoista: ”Ekologisin vaate löytyy omasta kaapista”
Ylivieskassa poliisina työskentelevä Ruusa Tiainen nähdään Poliisit -televisiosarjassa: ”Pelkästään positiivista palautetta on tullut”
Vakava aivoverenvuoto vei Maria-Leena Isopahkalan eläkkeelle, mutta silti hän opiskeli uuden ammatin yli 70-vuotiaana
Neljätoistavuotiaan Elmeri Ojalan mopossa on tyyliä – Hän tuunasi moponsa moottoripyörämessuille: "Halusin poikkeavan värityksen"
Arjen kuluissa voi säästää monella tapaa – Riitta Ryyti harkitsee ainakin kahdesti ennen ostopäätöstä
Pörssisähkön hinta humahtaa jälleen talven ennätyslukemiin – päättynyt tammikuu oli kallein seitsemään vuoteen
Kokkolassa vaaditaan, että valokuituyhtiöt eivät kaivaisi samoja paikkoja auki eri aikoihin: ”Jämäkkyyttä myös ennallistamisiin”
Tarkempaa tietoa, nopeammin – Kokkolan Mehiläisen moderni röntgenlaite tukee hoitoa jo varhaisessa vaiheessa