Joulukauppa lähti yskien liikkeelle, yhden tuotteen menekki yllätti: "Ehkä pimeänä ja lumettomana aikana niiden merkitys korostuu"
Janne ja Esko Ylinen ovat eri mieltä siitä, pitäisikö HalpaHallin myydä alkoholia – ”Tämä on vanhemman ihmisen kunnioittamista”
”Asia ei etene, eikä muutoksia tehdä” – HalpaHallin Janne Ylinen joutui oikomaan mediatietoja henkilökunnalleen
Kokkola kiinnostaa uusiakin kauppaketjuja – ”Meidän konseptille olisi varmasti kysyntää ja markkinassa ihan meidän mentävä rakokin”
Ruotsalainen kiinteistösijoittaja tulee Suomeen Ylivieskan kautta - Taanilan kauppakeskus on ensimmäinen kiinteistöostos
Ylivieskan Taanilan hypermarketin avajaiset syksyllä 2026 - Vetovoimaiset ”veturit” houkuttelevat lisää liikkeitä uuteen kauppakeskukseen
”Ensimmäisiä sopimuksia on jo allekirjoitettu” – Ylivieskan Taanilan liikekeskuksen rakentamisen on määrä alkaa ensi kesänä
Ylivieskan yrittäjäpalkinto meni Ville ja Jenni Jaakolalle – ”He ovat esimerkillisiä siinä, että kehittävät rohkeasti toimintaansa”
”Olen aina halunnut olla muutakin kuin alkoholisti” – Lohtajalla asuva Toni Hukka löysi itsetuntonsa Youtubesta
Äiti uhkasi lastensuojelun työntekijää tappamisella – Väitti käräjäoikeudelle, että sähköposti on hakkeroitu
Kokkolassa uskallettiin aloittaa pallolaajennukset, kun muut vielä empivät – "Eloonjäämisen todennäköisyys kasvoi"
Merellinen osaaminen jäi hakijoilta puuttumaan – Kokkolan Matkailu päätyi jatkamaan toimitusjohtajan hakua