Paikallisuutiset

Hannu Björkbackan arvostelu Hymyilevä mies -elokuvasta vuodelta 2016– "Hymyilevä mies kautta maan"

Arvostelu julkaistu alunperin 31.8. 2016

Jos ei aiemmin, niin ainakin tässä vaiheessa Kokkolan Ollin ja Perhon Raijan tarina alkaa olla kaikille tuttu. Niin suuren ennakkokohun sekä lehti-, tv- ja radiojuttujen saattelemana Hymyilevää miestä on odoteltu teattereihin kevään Cannes-uutisoinnista lähtien, kirjoitti Hannu Björkbacka vuonna 2016.
Jos ei aiemmin, niin ainakin tässä vaiheessa Kokkolan Ollin ja Perhon Raijan tarina alkaa olla kaikille tuttu. Niin suuren ennakkokohun sekä lehti-, tv- ja radiojuttujen saattelemana Hymyilevää miestä on odoteltu teattereihin kevään Cannes-uutisoinnista lähtien, kirjoitti Hannu Björkbacka vuonna 2016. Kuva: Jukka Lehojärvi

MAINOS - juttu jatkuu mainoksen jälkeen

MAINOS - mainos päättyy

Vahvalla kokkolalaisella ja perholaisella panoksella tehdyn Hymyilevän miehen valtakunnallinen ensi-ilta koittaa perjantaina.

Toivotaan, että pari viikkoa sitten Meripuistossa lähes parituhantisen yleisön kanssa jaetun filmijuhlan ilo leviää ja hymy tarttuu katsojiin koko maassa.

Aihetta ainakin on, s

Kommentoi Ilmoita asiavirheestä