Paikallisuutiset

Kokkolalaisia myrräkän riepottelemana Milanon-lennolla – "Turbulenssi tuli ihan yllätyksenä ja myrskypilvestä oli päästävä pois"

Myrskypilviä taivaalla. Myrskyn kouriin joutunut Finnairin lauantainen lento ei voinut laskeutua suunnitelmien mukaan Milanoon. Kone teki välitankkauksen Torinossa.  Kokkolalainen Lea Mattila oli mukana koneessa tyttärensä Anna Palosaaren kanssa.
Myrskypilviä taivaalla. Myrskyn kouriin joutunut Finnairin lauantainen lento ei voinut laskeutua suunnitelmien mukaan Milanoon. Kone teki välitankkauksen Torinossa. Kokkolalainen Lea Mattila oli mukana koneessa tyttärensä Anna Palosaaren kanssa. Kuva: Lea Mattila

MAINOS - juttu jatkuu mainoksen jälkeen

MAINOS - mainos päättyy

Finnairin reittilento Helsingistä Milanoon sai lauantaina odottamattomia piirteitä. Italiaan matkalla ollut kone joutui myrskyn keskelle ja kone ei voinut laskeutua suunnitelmien mukaan Milanoon Malpensan kentälle.

– Turbulenssi tuli ihan yllätyksenä ja myrskypilvestä oli päästävä pois. Turvavyön val

Kommentoi Ilmoita asiavirheestä