Kokkola-lehti

Kokkolan kaupunginteatterin kevään esitykset on peruttu, mutta harjoitukset jatkuvat: "Jos kohtauksessa olisi lähikontakti, toteamme vain, että siihen palataan sitten syksyllä"

Näyttelijä Irina Parviaisella on juuri nyt kädet täynnä töitä, sillä Saranat ja sardiinit -farssin harjoitukset ovat käynnissä. Tilanne voi kuitenkin muuttua milloin tahansa.
Näyttelijä Irina Parviaisella on juuri nyt kädet täynnä töitä, sillä Saranat ja sardiinit -farssin harjoitukset ovat käynnissä. Tilanne voi kuitenkin muuttua milloin tahansa. Kuva: Maria Store

MAINOS - juttu jatkuu mainoksen jälkeen

MAINOS - mainos päättyy

Yksiöön en äitee ota -näytelmä ehdittiin esittää kymmenkunta kertaa. Maailman ympäri 80 päivässä ei ennättänyt edes ensi-iltaansa. Se harmittaa Kokkolan kaupunginteatterin näyttelijäIrina Parviaista, mutta katse on nyt kohdistettu syksyyn.

– Teemme näissä annetuissa olosuhteissa kaiken mahdollisen se

Kommentoi Ilmoita asiavirheestä