Paikallisuutiset

Koronaviruksen Italiasta saanut sairastui Suomessa ja hakeutui hoitoon – "Meni kuin Strömsössä", sanoo HUS:n ylilääkäri

Koronavirustartunnan saanut nainen on hyväkuntoinen ja hän saa yleishoitoa, kertoi Hus:n infektiosairauksien linjanjohtaja Asko Järvinen (vas.). Keskiviikon tiedotustilaisuudessa oli mukana myös THL:n ylilääkäri Taneli Puumalainen.
Koronavirustartunnan saanut nainen on hyväkuntoinen ja hän saa yleishoitoa, kertoi Hus:n infektiosairauksien linjanjohtaja Asko Järvinen (vas.). Keskiviikon tiedotustilaisuudessa oli mukana myös THL:n ylilääkäri Taneli Puumalainen. Kuva: Mauri Ratilainen Com.Pic.

MAINOS - juttu jatkuu mainoksen jälkeen

MAINOS - mainos päättyy

Koronavirukseen sairastunut ja Helsingin ja Uudenmaan sairaanhoitopiiriin (Hus) hoitoon pääkaupunkiseudulla hakeutunut suomalaisnainen on ollut vain kahteen henkilöön lähikontaktissa. Tartunta on saatu Milanosta Pohjois-Italiasta.

– Tämä on mennyt hoitoon hakeutumisen kannalta kuin Strömsössä. Henki

Kommentoi  (0) Ilmoita asiavirheestä