Paikallisuutiset

Monenlaiset kulttuurit kohtaavat Kokkolassa – "Meitä on mahtava porukka eri puolilta maailmaa", kehuu kansainvälisyyttä esiin tuovan tapahtuman järjestäjä

Oksana Nedoviz, Muntaser Al Hamad ja Manushi Bashini ovat Welcome Officen vapaaehtoisia. He toivovat, että Kansainvälinen Kokkola -päivä saattaa ihmisiä yhteen ja tuo esiin kokkolalaisuuden moninaisuutta.
Oksana Nedoviz, Muntaser Al Hamad ja Manushi Bashini ovat Welcome Officen vapaaehtoisia. He toivovat, että Kansainvälinen Kokkola -päivä saattaa ihmisiä yhteen ja tuo esiin kokkolalaisuuden moninaisuutta. Kuva: Clas-Olav Slotte

MAINOS - juttu jatkuu mainoksen jälkeen

MAINOS - mainos päättyy

Ida Korolainen

Keskiviikkona juhlistetaan Kokkolan kulttuurikirjoa, kun Kansainvälinen Kokkola -päivä järjestetään ensimmäistä kertaa. Monikielinen ohjelma alkaa kaupungintalolla kahdeltatoista ja pitää sisällään seminaarin, koulutusluennon ja opastettuja kävelykierroksia keskustassa.

Päivä huipentuu

Kommentoi  (0) Ilmoita asiavirheestä