Paikallisuutiset

Opiskelijat turvasivat pienten koululaisten suojatien ylitystä: "Pienimmät oppilaat pelkäävät selkeästi liikennettä"

Auto- ja logistiikka-alaa Keski-Pohjanmaan ammattiopistossa opiskelevat Olli Tuikka ja Topias Puurula huomasivat, että pienimmät oppilaat arkailevat tien ylittämisessä.
Auto- ja logistiikka-alaa Keski-Pohjanmaan ammattiopistossa opiskelevat Olli Tuikka ja Topias Puurula huomasivat, että pienimmät oppilaat arkailevat tien ylittämisessä. Kuva: Maria Store

MAINOS - juttu jatkuu mainoksen jälkeen

MAINOS - mainos päättyy

Tulevat ammattikuskit, auto- ja logistiikka-alaa Keski-Pohjanmaan ammattiopistossa opiskelevatOlli Tuikka jaTopias Puurula olivat turvaamassa suojatien ylitystä viime viikolla Hollihan koulun edustalla. Kustaa Aadolfinkadulla liikenne on vilkasta puoli yhdeksän jälkeen aamulla.

– Pienimmät oppilaat p

Kommentoi Ilmoita asiavirheestä