Paikallisuutiset

Poliisi poisti maasta viime vuonna noin 2 600 henkilöä - vain viidesosa kielteisen turvapaikkapäätöksen saaneita

Vastaanottokeskuksissa on noin 10 000 kielteisen turvapaikkapäätöksen saanutta henkilöä. Heistä noin 7 000 on valittanut saamastaan päätöksestä. LEHTIKUVA / MIKKO STIG
Vastaanottokeskuksissa on noin 10 000 kielteisen turvapaikkapäätöksen saanutta henkilöä. Heistä noin 7 000 on valittanut saamastaan päätöksestä. LEHTIKUVA / MIKKO STIG Kuva:

MAINOS - juttu jatkuu mainoksen jälkeen

MAINOS - mainos päättyy

Poliisi poisti maasta viime vuonna noin 2 600 käännytys- tai karkotuspäätöksen saanutta ulkomaalaista, joista noin viidesosa oli kielteisen turvapaikkapäätöksen saaneita, poliisi tiedottaa.

Suurin osa poistettiin maasta heidän tekemiensä rikosten takia. Suurin yksittäinen poliisin maasta poistama ulk

Kommentoi  (0) Ilmoita asiavirheestä