Paikallisuutiset

Teija Tynkkinen osti syksyllä miehensä kanssa Kiinteistömaailma Kokkolan liiketoiminnan: "Ei tarvinnut pitkään harkita"

Kiinteistömaailma Kokkolan yrittäjä Teija Tynkkinen on myös intohimoinen opiskelija. Hänellä on kolme ylempää korkeakoulututkintoa sekä opettajan pätevyys. – Harrastan opiskelua, rakastan sitä, kertoo parhaillaan tulevaisuusagentiksi opiskeleva Tynkkinen.
Kiinteistömaailma Kokkolan yrittäjä Teija Tynkkinen on myös intohimoinen opiskelija. Hänellä on kolme ylempää korkeakoulututkintoa sekä opettajan pätevyys. – Harrastan opiskelua, rakastan sitä, kertoo parhaillaan tulevaisuusagentiksi opiskeleva Tynkkinen. Kuva:

MAINOS - juttu jatkuu mainoksen jälkeen

MAINOS - mainos päättyy

Asuntoauton vuokraamisesta se lähti.Teija ja NikoTynkkinen ryhtyivät vuokraamaan asuntoautoaan vuonna 2014 käytännön syistä: saadakseen auton maksettua.

– Enpä olisi osannut kuvitella, miten vuokraustoiminta lähtisi siitä kasvamaan, Teija Tynkkinen tuumaa nyt.

Ensimmäisen vuokramökin he hankkivat 2016

Kommentoi Ilmoita asiavirheestä