Paikallisuutiset

Uusista Kokkola-tuotteista tuli odotettu hitti – Paitoja ja kangaskasseja on myyty jo ympäri Suomea ja ulkomaille asti

Tyylitellyllä Kokkola-tekstillä ja Kola-kuutin kuvalla varustetut t-paidat, collegepaidat ja kangaskassit ovat menneet kuin kuumille kiville ensimmäisen myyntiviikon aikana.
Tyylitellyllä Kokkola-tekstillä ja Kola-kuutin kuvalla varustetut t-paidat, collegepaidat ja kangaskassit ovat menneet kuin kuumille kiville ensimmäisen myyntiviikon aikana. Kuva: Clas-Olav Slotte

Kola-kuutin kuvalla ja uutissensaatioksi nousseella Kuk kula -tekstinä luetulla Kokkola-tekstillä varustetut paidat ja kangaskassit ovat käyneet kiivaasti kaupaksi ensimmäisellä myyntiviikolla.

– Ennakkomyynti avattiin viime viikolla. Heti ensimmäisenä päivänä ensimmäinen erä myytiin loppuun, kertoo

Kommentoi Ilmoita asiavirheestä