Paikallisuutiset

Ylpeys yhteisöllisyydestä yhdistää nuoria ehdokkaita: "Ihailen kaikkia, jotka tekevät työtä, jotta yhteiskunnan ja kaikkien ihmisten asiat olisivat paremmin."

Kuntavaaliehdokkaiden keski-ikä on koko Suomessa 50 vuotta, mutta Vaasan vaalipiirissä hieman alhaisempi

Aleksi Suomela, Sara Mäkelä ja Sofia Väisänen ovat Kokkolassa puolueidensa nuorimpia ehdokkaita. Toista kertaa ehdolla oleva Ida Niemi ei päässyt yhteiskuvaan.
Aleksi Suomela, Sara Mäkelä ja Sofia Väisänen ovat Kokkolassa puolueidensa nuorimpia ehdokkaita. Toista kertaa ehdolla oleva Ida Niemi ei päässyt yhteiskuvaan. Kuva: Markku Jokela

MAINOS - juttu jatkuu mainoksen jälkeen

MAINOS - mainos päättyy

Kuntavaaliehdokkaiden keski-ikä on pudonnut Kokkolassa hieman edellisvaaleista, jolloin se oli 50 vuotta.

Koko maassa ehdokkaiden keski-ikä on edelleen tasan 50, selviääTilastokeskuksen perjantaina julkaisemista tiedoista.

Kokkolassa ja koko Vaasan vaalipiirissä ehdokkaiden keski-ikä on nyt pykälää al

Kommentoi Ilmoita asiavirheestä