Paikallisuutiset

"Ymmärrän täysin voimaan tulevat rajoitukset, mutta kyllä harmittaa", sanoo Pietarsaaren Kaupunginhotellin johtaja Jaakko Kuusisto – Ravintolat kiinni sunnuntaista lähtien muun muassa Pietarsaaressa kello 23.00, anniskelu loppuu 22.00

Lisäkiristykset koskevat viittä aluetta, joilla koronavirusepidemia on vähintään kiihtymisvaiheessa

Se harmittaa, että me täällä Pietarsaaressa olemme kantaneet vastuuta, hoitaneet valvonnan sekä hygienian erittäin hyvin. Kuitenkaan samoin ei ole toimittu Vaasassa, sanoo Jaakko Kuusisto Pietarsaaren Kaupunginhotellista.
Se harmittaa, että me täällä Pietarsaaressa olemme kantaneet vastuuta, hoitaneet valvonnan sekä hygienian erittäin hyvin. Kuitenkaan samoin ei ole toimittu Vaasassa, sanoo Jaakko Kuusisto Pietarsaaren Kaupunginhotellista. Kuva: Kristian Sundqvist

MAINOS - juttu jatkuu mainoksen jälkeen

MAINOS - mainos päättyy

Pietarsaari

Perhe- ja peruspalveluministeriKrista Kiuru (sd.) kertoi keskiviikkona tiedotustilaisuudessa, että ravintoloiden rajoituksia kiristetään jo tällä viikolla.

Lisäkiristykset koskevat viittä aluetta, joilla koronavirusepidemia on vähintään kiihtymisvaiheessa.

Alueet ovat Uusimaa, Pirkanmaa, Ka

Kommentoi Ilmoita asiavirheestä