Kokkolalaisturistien Portugalin loma sai odottamattoman käänteen, kun koko maasta katkesivat sähköt: "Marketissa oli vähän ”maailmanlopun” meininki"
Sähkökatkot ohi Pietarsaaressa ja Uudessakaarlepyyssä – Merellä mitattiin Suomen ensimmäisen hirmumyrsky
Päiväkotien kesäsulku Ullavassa pakottaa Nordströmin perheen 120 kilometrin autoiluun: ”Järjestelyä tämä vaatii”
Varkaat murtautuivat Kalajoen K-Rautaan – Hyllyt tyhjenivät tavaroista keskiviikon ja torstain välisenä yönä
Tarkka-ampuja Vasyl, 35, on nähnyt Ukrainan koko sodan ja tappanut sen varrella noin sata ihmistä – droonit vaikeuttavat myös tarkka-ampujan elämää
Kokkolalaisen Tammisen perheen pihasaunassa viihtyvät myös perheen pienimmät – "Tämä on kuin kesämökki omassa pihassa"
Soite sulkee oviaan kesällä — Terveysasemista vain Kannus, Tunkkari ja Kokkolan pääasema auki koko kesän
Anne Vierimaa muistelee juhannuksia 70-luvun Kalajoella: ”Piti jaksaa valvoa niin myöhään, että näki sekä auringonlaskun että nousun”
Velka, korkotaso ja kuluttajan uusi neuvotteluasetelma - Mitä suomalaisen lainanhakijan tulisi ymmärtää vuonna 2025?