Kokkolan uuden Bilteman maarakennustyöt ovat alkaneet – Valmista ehkä jo seuraavaksi joulusesongiksi: ”Vuoden se kestää, noin”
Anttilan korttelin asemakaavasta päätös Kokkolassa loppuvuoden aikana – Uusista suunnitelmista pidetään kilpailu
Kokkolan kaupunginhallitus hyväksyi tonttikaupan ja Lakea-takaukset – Meripuiston kehityssuunnitelmiin muutos
Kokkola-lehden pääkirjoitus: Keskuskenttä-suunnitelma herättää äimistelyä — Paljonko tyhjiä tontteja tarvitaan?
Anttilan tontilla Kokkolassa voisi alkaa tapahtua vuonna 2026 – Kaavamuutos oli tarkoitus hyväksyä jo vuosi sitten
Ristikarin tyhjän koulun tulevaisuus saattaa olla kirkastumassa Pietarsaaressa – Ostajaehdokas mukana kuvioissa
Paritalojen rakentamisesta Kokkolan Kaustariin luovuttiin – Pahan markkinatilanteen takia kaupunki on luopumassa sopimussakoista
”Olen aina halunnut olla muutakin kuin alkoholisti” – Lohtajalla asuva Toni Hukka löysi itsetuntonsa Youtubesta
Äiti uhkasi lastensuojelun työntekijää tappamisella – Väitti käräjäoikeudelle, että sähköposti on hakkeroitu
Kokkolassa uskallettiin aloittaa pallolaajennukset, kun muut vielä empivät – "Eloonjäämisen todennäköisyys kasvoi"
Hallitukselle köyhän terveiset Haapajärveltä: ”Krooninen stressi rahoista” – Kuva tyhjästä jääkaapista aiheutti kommenttivyöryn
Pääkirjoitus: Suomalaisen tasa-arvon ikoni ei saanut äänestää – Minna Canthin päivä on myös miesten juhla
Laura Malmivaara kiertää lapsuutensa paikkoja uutta kirjaa varten – ”Kaikki aistit heräävät, kun on konkreettisesti paikan päällä”
Kokkolan urheiluvuoden parhaat palkittiin – Katso tästä lista palkituista urheilijoista ja seuratoimijoista