Antti Lindtman vieraili Kannuksessa Oskari Tokoi -näyttelyn avajaisissa – Jäänmurtajadiilistä kehut Stubbille ja hallitukselle
Antti Lindtmanin mielestä Riikka Purra on pelotellut pois investointeja – ”Kokkolassa on kuultu ikävä uutinen Umicoren vetäytymisestä”
Tätä edullista osaa ei saa käyttää sähköauton korjauksessa – Jopa kymppitonnin remontti voi jäädä ainoaksi vaihtoehdoksi
Keinolumilatu rällättiin mönkijällä pilalle ‒ Tekijöille annettiin mahdollisuus ilmoittautua vapaaehtoisesti
Risteyskolari Kaustisella, kaksi sairaalaan – Onnettomuudessa mukana kuorma-auto ja kaksi henkilöautoa
Tuulivoima ehti pelastaa Lestijärven itsenäisen kunnan viime tipassa: ”Meillä tuskin olisi uutta koulua tai koulua lainkaan”