Ylivieskan Halpahalli sai rakennusluvan – Jättiremontissa korjattavan osan laajuus yli 1300 neliömetriä
Ylivieskassa Halpahallin ovet pidetään kiinni vielä useita kuukausia: ”Myymälä ei aukea ennen syksyä”
”Körttiläisten dreamteam jäähallin lavalle”– Ylivieskan ensi kesän herättäjäjuhlien ohjelmassa sekä sanaa että säpinää
Raudaskylän Kristillinen Opisto vaihtaa nimeään: ”Monilla ihmisillä on vahva ennakkoasenne kristillisiä oppilaitoksia kohtaan”
Ylivieskalaiselle naiselle jälleen tuomio petostehtailusta – Huijasi ihmisiä Facebookin myyntialustalla
Martta Wendelinin Kalevala-korttikokoelma esillä Ylivieskan kirjastolla – Keräilijä ei edes arvaile, mitä tärkeä harrastus on tullut maksamaan
Keskipohjalaiskuskit kaksoisvoittoon kauden päätöksessä – ”Auto on nyt pelannut, ja kyllä se nopea on tällaiselle vauhdikkaalle radalle”
Ylivieskalainen Sikabaarin Lihatuote oikeudessa – Kuvat näyttävät, millaisissa olosuhteissa ruokaa valmistettiin
Katariina Anttilan kolumni: Puolangan Pessimistit saivat minut katsomaan omaakin käpykylääni rakastavin silmin
Hallitukselle köyhän terveiset Haapajärveltä: ”Krooninen stressi rahoista” – Kuva tyhjästä jääkaapista aiheutti kommenttivyöryn
Kokkolassa uskallettiin aloittaa pallolaajennukset, kun muut vielä empivät – "Eloonjäämisen todennäköisyys kasvoi"
”Pikkupitäjässä voi olla merkittävää rääkätä eläimiä, mutta kokonaisuutena se on aika mitätön elinkeino” – Uutuuskirja ennustaa turkistarhauksen loppua
Pianisti Kirill Kozlovski keskittyy kamarimusiikissa tunteisiin eikä nuottikuvaan ‒ Ja nyt tunteet kuohuvat
Romumuijat hakevat maakuntamatkoillaan esineitä Kokkolan raivohuoneelle – ”He keräävät meille varastoittain tavaraa”
Duudsonit puhuivat Kokkolassa ystävyyden puolesta – Aikuistenkin olisi hyvä ottaa oppi vastaan: "Aikuisilta on kadonnut empatiakyky"