Paikallisuutiset

Rakenna-Sisusta-Asu-messut tulevat taas Kokkolaan ja vetonaula on kilpailu kauneimmasta olohuoneesta: "Sisustusta on joka vuosi toivottu messuilta enemmän"

Kokkolan RSA-messuista ja kaunein olohuone -kisasta olivat heinäkuulla koolla kertomassa Taito Keski-Pohjanmaan tominnanjohtaja Tuula Puoskari, Suomen Messupromoottorit Oy:n myyntipäällikkö Niina Palosaari ja näyttelypäällikkö Reijo Alakoski sekä konttorinjohtaja Pasi Hautamäki ja liiketoimintajohtaja Susanna Järvenpää Avain Säästöpankista.
Kokkolan RSA-messuista ja kaunein olohuone -kisasta olivat heinäkuulla koolla kertomassa Taito Keski-Pohjanmaan tominnanjohtaja Tuula Puoskari, Suomen Messupromoottorit Oy:n myyntipäällikkö Niina Palosaari ja näyttelypäällikkö Reijo Alakoski sekä konttorinjohtaja Pasi Hautamäki ja liiketoimintajohtaja Susanna Järvenpää Avain Säästöpankista. Kuva: Clas-Olav Slotte

Milja Keinänen

Kokkolassa järjestetään Rakenna-Sisusta-Asu-messut 22.–23.9. Tapahtuman odotetaan olevan kaikkien aikojen suurin alan tapahtuma Keski-Pohjanmaan maakunnassa. Näytteilleasettajapaikat on jo nyt miltei loppuunmyyty.

Tänä vuonna messujen uutuutena on kilpailu Kokkolan kauneimmasta olohuone

Kommentoi Ilmoita asiavirheestä