Paikallisuutiset

Junna-elektrofolkbändin tuoreella levyllä voi kuulla esimerkiksi miten suomalainen virsitaide taipuu hardstyle-tyyliin: "Mitä törkeämpi yhdistelmä, sen parempi"

Juha Seppänen ja Anna Haaraoja kertovat, että Junnan ydinajatus on pitää hauskaa ja välittää hauskuutta myös muille.
Juha Seppänen ja Anna Haaraoja kertovat, että Junnan ydinajatus on pitää hauskaa ja välittää hauskuutta myös muille. Kuva: Tarmo Pajunen

MAINOS - juttu jatkuu mainoksen jälkeen

MAINOS - mainos päättyy

KokkolalaislähtöisenAnna Haaraojan ja Suomussalmelta lähtöisin olevanJuha Seppäsen muodostama Junna julkaisee 30.12. yhdeksän kappaletta sisältävän Hankalempi-levyn.

Levyllä duo yhdistää suomalaista ja ruotsalaista kansanmusiikkia saumattomaksi osaksi trancea, dubsteppiä, hardstylea ja drum ’n’ bassi

Kommentoi Ilmoita asiavirheestä