keskiviikko 8.7.2020 | 11:20
Sää nyt
°
m/s
  ° m/s
Sääsivulle »

Koulutuskeskus JEDUsta valmistui ammattiin kaikkiaan 644 osaajaa – Katso nimilistat paikkakunnittain täältä

HAAPAJÄRVI Liiketalouden perustutkinto, merkonomi Flankkila Roope, Kärsämäki, Hintsala Saana, Kärsämäki, Jaakonaho Meri, Haapajärvi, Liimatainen Sonja, Pihtipudas, Maijala Kimi, Haapajärvi, Niskanen Anna, Pyhäjärvi, Nurmi Emma, Ylivieska, Paavola Johanna, Nivala, Perkkiö Karolin, Haapajärvi, Pikkarainen Joni, Haapajärvi, Raappana Jasmiina, Nivala, Rautakoski Linus, Haapajärvi, Sarja Ida, Nivala, Selkäinaho Viljami, Haapajärvi, Tiitinen Herman, Reisjärvi, Tiitto Miska, Haapajärvi, Tölli Lasse, Nivala, Vinkka Henri, Haapajärvi Liiketoiminnan perustutkinto, merkonomi Heinonen Matleena, Reisjärvi, Honkaperä Venla, Reisjärvi, Huitula Milla, Nivala, Höyhtyä Joonatan, Haapajärvi, Katajamäki Maria, Haapajärvi, Katiska Antti, Haapajärvi, Kozlov Aili, Haapajärvi, Loiva Siiri, Haapajärvi, Nevalainen Antti, Haapajärvi, Närhi Noora-Maria, Haapavesi, Pesonen Niina, Pyhäjärvi, Piirainen Tiina, Pyhäjärvi, Puronhaara Marja, Reisjärvi, Ruisaho Joni, Haapajärvi Maatalousalan perustutkinto, eläintenhoitaja Hietala Suvi, Nivala, Kangasharju Rauli, Pyhäjärvi, Marin Sari, Haapajärvi, Seppä Anne, Haapavesi Maatalousalan perustutkinto, maaseutuyrittäjä Ahola Laura, Pyhäjärvi, Hautamäki Kati, Haapajärvi, Huikari Toni, Pihtipudas, Korri Eemil, Nivala, Ojala Toni, Haapajärvi, Ollila Tuomas, Haapajärvi, Pitkänen Jere, Haapavesi, Poutanen Juho, Ylivieska, Pylkkö Veikka, Haapajärvi, Tulppo Severi, Haapajärvi Metsäalan perustutkinto, metsuri-metsäpalvelujen tuottaja Jämsä Heikki, Haapajärvi, Kaarlela Jorma, Siikalatva, Kiviniemi Anssi, Nivala, Konttila Viljami, Kannus, Kupiainen Mika, Suonenjoki, Lempola Jere, Ylivieska, Niemi Janne, Ylivieska, Niemimäki Kimmo, Nivala, Niinikoski Eeva, Haapajärvi, Niinikoski Juho, Haapajärvi, Niinikoski Jyrki, Haapajärvi, Palola Antti, Nivala, Palola Tapio, Nivala, Piippo Ville, Kärsämäki, Saarela Keijo, Haapajärvi, Saarimaa Lauri, Haapajärvi, Sirviö Outi, Pyhäjärvi, Särkiniemi Jarmo, Pyhäjärvi, Vähätiitto Juuso, Haapajärvi, Ylikulju Auno, Oulainen, Åvist Jan-Patrik, Haapajärvi Tieto- ja viestintätekniikan perustutkinto, datanomi Komulainen Antti, Pyhäntä, Laasanen Jari-Matti, Veteli, Pekkarinen Eetu, Pyhäjärvi, Perkkiö Jani, Haapajärvi, Ylikotila Samu, Nivala HAAPAVESI Ammatilliseen koulutukseen valmentava koulutus (valma) Pirnes Arttu, Nivala Autoalan perustutkinto, ajoneuvoasentaja Ollanketo Tuomas, Haapavesi Elintarvikealan perustutkinto, leipuri-kondiittori Holappa Sirpa, Oulu, Jutila Sabina, Kaustinen, Karvonen Risto, Pyhäjärvi, Mustonen Anne, Siikajoki, Ollanketo Heli, Haapavesi, Pirnes Erja, Haapavesi, Saarela Heidi, Haapajärvi Hotelli-, ravintola- ja catering-alan perustutkinto, kokki Aakko Annika, Haapavesi, Aho Aurelia, Haapavesi, Nurmesniemi Ninni, Pihtipudas, Olli Annika, Oulainen Kone- ja tuotantotekniikan perustutkinto, levyseppähitsaaja Jaakola Eetu, Oulainen, Kivioja Joni, Oulainen, Koivu Jani, Siikalatva, Niilekselä Juho, Pyhäntä, Riikola Jere, Siikalatva, Tiilikainen Tatu, Kärsämäki, Vihelä Arto, Haapavesi Kotityö- ja puhdistuspalvelujen perustutkinto, toimitilahuoltaja Harju Marianne, Ylivieska, Heitto Jari, Haapavesi, Hiltunen Esko, Haapavesi, Lehtola Markus, Haapavesi, Murtoperä Kaisa, Haapavesi, Mäenpää Jesse, Haapavesi Luonto- ja ympäristöalan perustutkinto, luonto-ohjaaja Ukonaho Amanda, Haapavesi Puhtaus- ja kiinteistöpalvelualan perustutkinto, kodinhuoltaja Louhivuori Tanja, Haapavesi, Puhtaus- ja kiinteistöpalvelualan perustutkinto, toimitilahuoltaja Kaakinen Mari, Nivala Puualan perustutkinto, puuseppä Jantunen Aatu, Haapavesi Puutarha-alan perustutkinto, puutarhuri Hautala Helka, Liminka, Huotari Tanja, Siikalatva, Lehto Tiina, Siikalatva Puutarhatalouden perustutkinto Ainasoja Jonna, Nivala, Eskola Linda, Oulainen, Ylitalo Annikki, Pielavesi Rakennusalan perustutkinto, talonrakentaja Harjula Tommi, Haapavesi, Hintsala Tero, Oulainen, Huhtala Topias, Oulainen, Huhtala Veikko, Pyhäntä, Härö Joonas, Oulainen, Irvankoski Ilkka, Oulainen, Jylkkä Timi, Oulainen, Koirikivi Juho, Haapavesi, Lehtomäki Janne, Pyhäjärvi, Lipponen Mats, Haapavesi, Myllymäki Aapo, Haapavesi, Männistö Konsta, Oulainen, Mäyrä Jere, Oulainen, Mäyrä Saku, Oulainen, Niemelä Juho, Haapavesi, Pekkarinen Tuukka, Pyhäntä, Viitala Aatu, Haapavesi Ravintola- ja catering-alan perustutkinto, kokki Rytky Minttu, Haapavesi, Törmänen Jenni, Haapavesi Sähkö- ja automaatioalan perustutkinto, sähköasentaja Morko Niko, Haapavesi Sähkö- ja automaatiotekniikan perustutkinto Hanhisuanto Rami, Haapavesi, Kieleväinen Joona, Kärsämäki, Kolehmainen Tomi, Espoo, Nahkala Roope, Haapavesi, Pihlajaharju Eemil, Oulainen, Ruuska Valtteri, Haapavesi, Rytky Joni, Haapavesi, Tuovinen Jere, Haapavesi Tieto- ja tietoliikennetekniikan perustutkinto, ict-asentaja Hankonen Aaro, Siikalatva, Höykinpuro Teemu, Ylivieska, Jääskelä Joonas, Haapavesi KALAJOKI Kone- ja metallialan perustutkinto, levyseppähitsaaja Junttila Oskari, Kalajoki, Maarala Matias, Alavieska, Siermala Pyry, Kalajoki Kone- ja tuotantotekniikan perustutkinto, koneistaja Heikkilä Eetu, Alavieska, Ikäheimo Ooke, Kalajoki, Niemi-Korpi Niko, Sievi, Perttula Toni, Kalajoki, Rahja Jere, Kalajoki, Sinihalme Antti, Sievi, Kone- ja tuotantotekniikan perustutkinto, levyseppähitsaaja Heikkilä Eetu, Alavieska, Kant Tuukka, Ylivieska, Kelhä Janne, Kalajoki, Kivioja Antti, Kalajoki, Kääriälä Kimmo, Alavieska, Lauri Roope, Kalajoki, Niskakangas Wiljam, Kalajoki, Rahkola Thomas, Kalajoki, Siironen Aleksi, Kalajoki, Sukk Sander, Kalajoki, Tuomisalo Taneli, Kalajoki, Yli-Antola Iikka, Kalajoki Käsi- ja taideteollisuusalan perustutkinto, artesaani, tuotteen suunnittelun ja valmistuksen osaamisala Kortet Heidi, Ylivieska, Peltola Marjatta, Kalajoki Käsi- ja taideteollisuusalan perustutkinto, artesaani, ympäristön suunnittelun ja rakentamisen osaamisala Hannus Janita, Oulainen, Visuri Sari, Ylivieska Matkailualan perustutkinto, matkailupalvelujen tuottaja Isokääntä Riikka, Kalajoki, Lamminniemi Lilja, Kalajoki, Leskinen Jimi, Raahe, Nieminen Nea, Alavieska, Nikupaavo Eetu, Kalajoki, Näreaho Essi, Kalajoki, Simi Matias, Alavieska, Alajoki Iiris, Kalajoki, Koskela Nanna, Ylivieska, Lähdemaa Patrik, Kalajoki, Männikkö Janika, Haapavesi, Nikolova Agnesa, Kalajoki, Uusitalo Eveliina, Kannus, Koistinen Juha, Oulu, Manninen Annika, Kalajoki Puualan perustutkinto, puuseppä Isokääntä Veeti, Alavieska, Jylhä Joona, Ylivieska, Kurikkala Ville, Kalajoki, Lastikka Eetu, Kalajoki, Mustonen Kalevi, Kalajoki, Pietilä Severi, Kalajoki Rakennusalan perustutkinto, talonrakentaja Impola Joel, Pyhäjoki, Isokääntä Jyri, Merijärvi, Jutila Atte, Alavieska, Jutila Niko, Ylivieska, Laaninen Nikolas, Ylivieska, Lapintaival Santtu, Alavieska, Luhtavaara Niklas, Oulainen, Mustonen Ville, Kalajoki, Mäyrä Topi, Oulainen, Nikula Huuko, Kalajoki, Nikupaavo Jori, Kalajoki, Okkonen Nino, Kalajoki, Priuska Joni, Kalajoki, Saartoala Niko, Sievi, Sipilä Nino, Ylivieska, Tolonen Väinö, Kalajoki, Veijalainen Aapo, Merijärvi, Wörlin Juho, Sievi, Ängeslevä Joel, Kalajoki Taideteollisuusalan perustutkinto, artesaani, sisustusalan osaamisala Rekilä Marjaana, Kokkola, Viitala Marjut, Kokkola Tekstiili- ja muotialan perustutkinto, ompelija Kiilakoski Marjut, Kalajoki, Mehtälä Minna, Kalajoki, Nivalainen Lea, Kempele Tekstiili- ja vaatetusalan perustutkinto, vaatetusompelija Elme Anna-Leena, Oulu, Ylikulju Sanni, Raahe NIVALA Autoalan perustutkinto, ajoneuvoasentaja Aho Jussi, Ylivieska, Herranen Jussi, Ylivieska, Honkala Konsta, Ylivieska, Hyytinen Jesse, Haapajärvi, Kauppila Konsta, Alavieska, Kivi Kristian, Ylivieska, Marjakangas Lauri, Ylivieska, Niemikorpi Juuso, Ylivieska, Palola Daniel, Sievi, Rauhala Janne, Ylivieska, Salmela Eetu, Kalajoki, Tapaninaho Markus, Pyhäjärvi, Turpeinen Max, Haapajärvi, Virvel Miika, Pyhäjärvi Hius- ja kauneudenhoitoalan perustutkinto, kosmetiikkaneuvoja Lindholm Henna, Kokkola Hius- ja kauneudenhoitoalan perustutkinto, kosmetologi Kaikkonen Satu, Ylivieska, Kumpulainen Iina, Pihtipudas Hius- ja kauneudenhoitoalan perustutkinto, parturi ja kampaaja Laurila Ulla, Ylivieska, Liimatainen Anna, Nivala, Muhonen Sigge, Sievi Hiusalan perustutkinto, parturi-kampaaja Ahola Emma, Sievi, Korkiakoski Lotta, Nivala, Kotila Tiina, Oulainen, Kärkkäinen Paula, Haapajärvi, Ruotsalainen Saara, Haapajärvi, Sarja Julia, Sievi, Takanen Noora, Sievi, Virta Roosa, Nivala Hotelli-, ravintola- ja catering-alan perustutkinto, kokki Koskela Emma, Haapajärvi, Paananen Janne, Pihtipudas Kone- ja metallialan perustutkinto, koneistaja Lepistö Matti, Nivala Kone- ja metallialan perustutkinto, levyseppähitsaaja Vähäaho Vikke, Nivala Kone- ja tuotantotekniikan perustutkinto, koneistaja ja levyseppähitsaaja Teppo Niko, Haapajärvi Kone- ja tuotantotekniikan perustutkinto, koneistaja Leinonen Jimi, Nivala, Parttimaa Erik, Nivala, Teppo Niko, Haapajärvi, Törmälehto Topi, Nivala, Ylikotila Mikael, Nivala Kone- ja tuotantotekniikan perustutkinto, levyseppähitsaaja Haikara Jere, Sievi, Hannula Tero, Kärsämäki, Hosionaho Petri, Nivala, Keski-Korpi Arttu, Ylivieska, Korkiakoski Riku, Nivala, Korpi Mikko, Sievi, Korri Miika, Nivala, Manninen Lauri, Haapavesi, Manninen Valtteri, Kärsämäki, Puurula Juho, Reisjärvi, Saukonoja Jaakko, Nivala, Takarautio Arttu, Haapajärvi Käsi- ja taideteollisuusalan perustutkinto, artesaani, tuotteen suunnittelun ja valmistuksen osaamisala Hangasmaa Roosa, Nivala, Hirvi Sisamon, Haapajärvi, Junnila Anne, Oulu, Kärki Hanna, Haapajärvi, Lotjonen Inna, Haapajärvi, Niemi-Korpi Milla, Kannus, Sokolova Anna, Sievi, Wasenius Sini, Nivala Logistiikan perustutkinto, autonkuljettaja Ojala Iida, Sievi Logistiikan perustutkinto, yhdistelmäajoneuvonkuljettaja Eerikäinen Santeri, Reisjärvi, Haataja Severi, Pyhäjärvi, Hakula Santeri, Nivala, Honkala Monika, Nivala, Häivälä Miika, Ylivieska, Isokääntä Samuli, Alavieska, Kantola Eero, Ylivieska, Koivisto Jasmin, Kuopio, Nahkala Jere, Alavieska, Ohtamaa Jimi, Nivala, Rättyä Joonas, Ylivieska, Siltala Ville, Haapajärvi, Someroja Mikael, Ylivieska, Tikkanen Antti, Ylivieska, Vähäsöyrinki Matias, Nivala Rakennusalan perustutkinto, maarakennuskoneenkuljettaja Ahonen Jussi, Merijärvi, Aksila Joonas, Nivala, Eskola Jami, Ylivieska, Huhtala Eetu, Sievi, Huitula Matias, Nivala, Junttila Joni, Sievi, Juola Miko, Kalajoki, Jämsä Pasi, Haapajärvi, Järvelä Jaakko, Nivala, Kalliokulju Artturi, Ylivieska, Kivioja Miikka, Sievi, Laukka Markus, Haapavesi, Niskanen Eemil, Haapajärvi, Pikkarainen Joel, Haapajärvi, Sarja Niko, Nivala, Silver Tomi, Sievi, Takanen Perttu, Sievi, Turpeinen Eetu, Haapajärvi, Uusitalo Niko, Kauhava, Vesaluoma Ville, Sievi Rakennusalan perustutkinto, talonrakentaja Ainali Kaisa, Ylivieska, Aitto-oja Joonas, Haapajärvi, Aitto-oja Toni, Nivala, Heikkilä Nikolai, Ylivieska, Hämäläinen Kasperi, Ylivieska, Ilola Oskari, Nivala, Jussila Juho, Haapajärvi, Karjalainen Vili, Pyhäjärvi, Kekarainen Jonne, Oulu, Kivioja Tuukka, Nivala, Kukkonen Henri, Sievi, Lehtola Juha, Nivala, Lohi Osmo, Ylivieska, Mikkola Juuso, Ylivieska, Moilanen Jari, Oulu, Muhola Jesse, Sievi, Myllyoja Otto, Ylivieska, Neuvonen Topias, Sievi, Niemetmaa Niko, Pyhäjärvi, Paakki Eevert, Ylivieska, Palola Santtu, Sievi, Palola Tomi, Ylivieska, Pietikäinen Vilho, Haapajärvi, Pääkkö Niko, Nivala, Tolonen Miika, Ylivieska, Tölli Annele, Nivala, Tölli Elias, Nivala, Tölli Erik, Nivala, Vähäsöyrinki Joni, Nivala, Vähäsöyrinki Joona, Nivala, Yliniemi Tuomas, Haapajärvi Ravintola- ja catering-alan perustutkinto, kokki Hakula Aija, Nivala, Hautamäki Niina, Ylivieska, Mustanoja Eija, Ylivieska Sähkö- ja automaatioalan perustutkinto, sähköasentaja Heikkilä Simo, Kalajoki, Kamunen Sirkku, Nivala, Koskela Ville, Haapajärvi, Mäki Joonas, Nivala, Parttimaa Jari, Haapajärvi, Saastamoinen Hannu, Kalajoki, Salonsaari Ilkka, Ylivieska Sähkö- ja automaatiotekniikan perustutkinto Alakotila Toni, Nivala, Ampula Arttu, Haapajärvi, Isokivelä Jarmo, Merijärvi, Karhu Olli, Nivala, Kauranen Antti, Pyhäjärvi, Kemell Aleksi, Nivala, Keski-korpi Hannu, Kalajoki, Koivisto Joonas, Ylivieska, Laulumaa Leo, Nivala, Mehtälä Niklas, Haapajärvi, Mehtälä Roni, Kärsämäki, Mikkola Nicholas, Haapajärvi, Saaranen Jami, Haapajärvi, Timlin Saku, Sievi, Turpeinen Tuomas, Haapajärvi, Tölli Joel, Nivala, Uusitalo Joonatan, Nivala, Ylikotila Elias, Nivala Taideteollisuusalan perustutkinto, artesaani, sisustusalan osaamisala Rantala Merja, Ylivieska Talotekniikan perustutkinto, putkiasentaja Kinnunen Samuel, Reisjärvi, Nätti Matti, Ylivieska, Tölli Juho, Sievi, Törmälä Kaapo, Haapajärvi Tekstiili- ja muotialan perustutkinto, mittatilausompelija Vainio Natalia, Pihtipudas Tieto- ja tietoliikennetekniikan perustutkinto, ict-asentaja Heikkilä Sami, Nivala, Korpinen Jaani, Pyhäjärvi, Luukko Janne, Ylivieska, Naukkarinen Miska, Alavieska, Nevala Riku, Haapajärvi, Pennala Antti, Haapajärvi, Pudas Patrick, Alavieska, Saari Roni, Haapajärvi, Sandholm Joonas, Nivala Verhoilu- ja sisustusalan perustutkinto, sisustaja Jämsä Elisabet, Haapajärvi, Toivonen Fiia, Valkeakoski, Ylimäki Alina, Nivala OULAINEN Hotelli-, ravintola- ja catering-alan perustutkinto, kokki Härö Jonna, Oulainen, Hätälä Jaakko, Oulainen, Kotila Pinja, Raahe Hotelli-, ravintola- ja catering-alan perustutkinto, tarjoilija Raiski Niko, Oulainen Kotityö- ja puhdistuspalvelujen perustutkinto, kodinhuoltaja Lahtinen Vilma, Oulainen, Nevalainen Nora, Oulainen, Saukko Riina, Merijärvi, Tyyskä Iivari, Oulainen, Vierimaa Atte, Oulainen Kotityö- ja puhdistuspalvelujen perustutkinto, toimitilahuoltaja Hihnala Aila, Kalajoki, Tienhaara Jonna, Ylivieska Liiketalouden perustutkinto, merkonomi Esko Juuso, Oulainen, Jokitalo Lauri, Ylivieska, Kakko Jenni, Oulainen, Keskinen Ville, Ylivieska, Koivukangas Jani, Sievi, Kortesalmi Juho, Oulainen, Kyllönen Kiia, Oulainen, Lehtikangas Jutta, Oulainen, Molchun Elena, Oulainen, Muilu Leena, Ylivieska, Oja Onni, Ylivieska, Pakkala Juliaana, Sievi, Saartoala Mikael, Raahe Liiketoiminnan perustutkinto Heiskanen Janika, Haapavesi, Juola Tiia, Oulainen, Puolitaival Virpi, Haapavesi, Rasinaho Janette, Oulainen, Tornberg Anna, Oulainen, Vuoti Sara, Oulainen, Ylitalo Tiia, Ylivieska Puhtaus- ja kiinteistöpalvelualan perustutkinto, toimitilahuoltaja Arvola Olli, Oulainen, Jussinniemi Miia, Oulainen, Kangas Helena, Ylivieska, Kangas Johanna, Ylivieska, Närhi Sirkka-Liisa, Nivala Ravintola- ja catering-alan perustutkinto, kokki Lumiaho Roosa, Oulainen Ravintola- ja catering-alan perustutkinto, tarjoilija Karkulahti Teea, Oulu Sosiaali- ja terveysalan perustutkinto, lähihoitaja, ensihoidon osaamisala Hämäläinen Janina, Oulainen, Koivula Venla, Raahe, Kärkkäinen Noora, Oulu, Mämmelä Teemu, Oulainen, Rajaniemi Jenni, Oulainen, Riihimäki Jesper, Kokkola, Seppä Julianna, Kärsämäki, Silver Katri, Sievi, Tammela Jenny, Nivala, Tervamäki Lauri, Sievi Sosiaali- ja terveysalan perustutkinto, lähihoitaja, lasten ja nuorten hoidon ja kasvatuksen osaamisala Jylhä Anni, Oulainen, Kangasjärvelä Netta, Oulainen, Korkiakoski Nelli, Haapajärvi, Savela Tiina, Ylivieska Sosiaali- ja terveysalan perustutkinto, lähihoitaja, lasten ja nuorten kasvatuksen ja hoidon osaamisala Barbari Safia, Raahe, Bonney Virpi, Oulainen, Eilola Anna-Maija, Raahe, Haapakangas Päivi, Raahe, Hedborg Vera, Raahe, Hämeenaho Johanna, Oulu, Kamal Hanaa, Raahe, Kamula Eija, Pyhäntä, Keränen Sallamari, Raahe, Kopsala Tiia, Raahe, Kumpula Elli, Oulainen, Mäkelä Taru, Oulainen, Paakkari Maija, Raahe, Parfentieva Irina, Siikajoki, Pesonen Merja, Raahe, Ritolehto Sisko, Siikalatva, Saukko Hanne, Raahe, Setälä Neea, Raahe, Stenholm Jutta, Raahe, Suvanto Sonja, Raahe, Tomperi Maarit, Siikajoki, Tähjänjoki Sirpa, Raahe, Valorinta Emma, Siikajoki, Valtokari Marika, Siikajoki, Vähäaho Tanja, Haapavesi Sosiaali- ja terveysalan perustutkinto, lähihoitaja, mielenterveys- ja päihdetyön osaamisala Airaksinen Assi, Haapajärvi, Huttula Katariina, Nivala, Järvelin Risto, Raahe, Karjalainen Merja, Raahe, Kononen Riikka, Raahe, Kurtti Sanna, Raahe, Luoto Mika, Oulainen, Luoto Nina, Raahe, Malinen Janika, Raahe, Mattila Päivi, Raahe, Niemelä Hannele, Raahe, Orava Emma, Lumijoki, Poukkula Saara, Raahe, Rasouli Zainab, Raahe, Ritala Virpi, Haapavesi, Tamsi Milka, Kärsämäki, Tapio Tommi, Oulu, Timonen Marjo, Raahe Sosiaali- ja terveysalan perustutkinto, lähihoitaja, sairaanhoidon ja huolenpidon osaamisala Aatsinki Saana, Raahe, Alaraappana Lotta, Haapavesi, Bogdanoff Pekka, Raahe, Harjula Heidi, Haapavesi, Hartio Miia, Siikalatva, Hietamäki Alina, Haapavesi, Hintikka Ruusa, Raahe, Hintsala Adele, Oulainen, Hoffren Roosa, Haapavesi, Hänninen Inka, Haapavesi, Isokääntä Minna, Raahe, Isopahkala Aatu, Liminka, Jokela Tanja, Raahe, Kangas Jenna, Kärsämäki, Kangas Piritta, Haapavesi, Kangasharju Rebekka, Oulainen, Karvonen Tarja, Siikajoki, Keihäskoski Noora, Oulu, Kiiskinen Noora, Raahe, Kirjava Jukka, Ylivieska, Kivioja Jaakko, Sievi, Korkeakangas Julia, Sievi, Koski Sanna, Oulainen, Kustula Konsta, Liminka, Laakkonen Milla, Kärsämäki, Laitala Marko, Raahe, Lappalainen Reea, Oulainen, Lehtikangas Fiia, Oulainen, Lumiaho Vilma, Oulainen, Malinen Jessica, Kalajoki, Mäntykangas Riikka, Raahe, Niemelä Mira, Merijärvi, Nikula Marjo, Kalajoki, Parkkinen Janna, Pyhäjärvi, Parttimaa Pauliina, Siikajoki, Peltokorpi Pihla, Sievi, Rantala Ella, Oulainen, Ranua Katja, Raahe, Ristinen Sirkku, Kärsämäki, Rättyä Kia, Ylivieska, Soukka Kaisa, Siikalatva, Tolonen Annastiina, Siikajoki, Turpeinen Anne, Nivala, Vehkalahti Marko, Haapajärvi, Ylitalo Tuula, Raahe Sosiaali- ja terveysalan perustutkinto, perustason ensihoitaja, perustason ensihoidon osaamisala Jaatinen Katja, Siikajoki Tieto- ja viestintätekniikan perustutkinto, datanomi Autio Juuso, Sievi, Eilola Roope, Oulainen, Hietala Topias, Ylivieska, Huhtamäki Kia, Raahe, Järvenpää Jesse, Kokkola, Kolehmainen Eemil, Siikalatva, Kämäräinen Jan-Erik, Oulainen, Kämäräinen Niilo, Haapavesi, Kärki Reetta, Oulainen, Martinmäki Riku, Haapavesi, Säily Toni, Siikalatva, Ukonaho Janne, Haapavesi, Veijalainen Aaron, Merijärvi PIIPPOLA (Siikalatva) Audiovisuaalisen viestinnän perustutkinto, media-assistentti Hämäläinen Arttu, Siikalatva Käsi- ja taideteollisuusalan perustutkinto, artesaani, tuotteen suunnittelun ja valmistuksen osaamisala Huru Katja, Oulu, Junno Markus, Haapavesi, Mustonen Sinikka, Siikajoki, Piippo Tiina, Ylivieska, Piirainen Sirkka, Ylivieska, Rautakoski Karoliina, Sievi, Rinne Marjut, Pihtipudas, Takamäki Mari, Oulu, Tervola Sari, Kokkola Käsi- ja taideteollisuusalan perustutkinto, artesaani, ympäristön suunnittelun ja rakentamisen osaamisala Käpylä Katri, Oulainen Media-alan ja kuvallisen ilmaisun perustutkinto, mediapalvelujen toteuttaja Lintula Niina, Siikalatva, Liukko Nuutti, Pyhäntä Media-alan perustutkinto Kamula Roni, Pyhäntä, Rasinaho Jonne, Oulainen, Riikonen Tiia, Haapavesi, Vuorma Alma, Pudasjärvi Puualan perustutkinto, puuseppä Fält Ismo, Pyhäntä, Leinonen Julius, Siikalatva Puuteollisuuden perustutkinto Keränen Niko, Siikalatva Taideteollisuusalan perustutkinto, artesaani, käsityön ohjaustoiminnan osaamisala Holappa Mirja, Savonlinna, Lepistö Tiina, Oulu, Parkkinen Raija, Oulu, Takalo Jaana, Kärsämäki Taideteollisuusalan perustutkinto, artesaani, sisustusalan osaamisala Honkala Oona, Siikalatva, Jurva Valtteri, Liminka, Leppävuori Riikka, Kuopio, Väyrynen Harriet, Kajaani YLIVIESKA Audiovisuaalisen viestinnän perustutkinto, media-assistentti Jokitalo Henrik, Ylivieska. Media-alan perustutkinto, mediapalvelujen toteuttaja Jääskeläinen Ahti, Ylivieska, Röyttä Taru, Oulainen, Uusitalo Eero, Oulu, Ylimäki-Kortet Hanna, Ylivieska.

Tämä uutinen on vain tilaajille.


Olen jo tilaaja

Kirjaudu

Jatkuu kestotilauksena 17,7€/kk. Voit perua tilauksen milloin vain.

Tutustu digiin 1€ / kk

Tilaa palvelu.

Tee tilaus

Sää nyt
°
m/s
  ° m/s
Sääsivulle »