Kokkola-lehti

Guardia Nuevan kesäkonsertti tarjoaa monipuolisia musiikkielämyksiä Länsipuistossa tulevana lauantaina

Guardia Nuevan kapellimestari ja taiteellinen johtaja Raimo Vertainen ja Kokkolan kulttuuripalveluiden kulttuurituottaja Berit Store odottavat tulevaa tapahtumaa innolla.
Guardia Nuevan kapellimestari ja taiteellinen johtaja Raimo Vertainen ja Kokkolan kulttuuripalveluiden kulttuurituottaja Berit Store odottavat tulevaa tapahtumaa innolla. Kuva: Sini Sulkakoski

MAINOS - juttu jatkuu mainoksen jälkeen

MAINOS - mainos päättyy

Kyseessä on Guardia Nuevan juhlavuoden viides juhlakonsertti, jonka teemana on kesäiset sävelet ja merikaupunki.

– On hienoa, että viides ja viimeinen juhlakonsertti päättyy kesäkonserttiin Länsipuistossa, toteaa Guardia Nuevan kapellimestari ja taiteellinen johtajaRaimo Vertainen.

Guardia Nuevan kans

Kommentoi Ilmoita asiavirheestä