Paikallisuutiset

Väliojan ja Tiiton koulut aiotaan lakkauttaa Haapajärvellä: kyliä kuullaan 1.11 ja 3.11. – katso millä perusteella vaikutusten ennakkoarvioinnin työryhmä on esitykseensä päätynyt

Kahta kyläkoulua neljästä suunnitellaan lakkautettavaksi Haapajärvellä. Jos suunnitelma menee läpi valtuustossa, pulpetit tyhjenevät Väliojalla ja Tiitolla.
Kahta kyläkoulua neljästä suunnitellaan lakkautettavaksi Haapajärvellä. Jos suunnitelma menee läpi valtuustossa, pulpetit tyhjenevät Väliojalla ja Tiitolla. Kuva: Clas-Olav Slotte

MAINOS - juttu jatkuu mainoksen jälkeen

MAINOS - mainos päättyy

Haapajärven kaupungin johtavat virkamiehet ja luottamushenkilöt kuulevat kahden lakkautuslistalla olevan kyläkoulun alueella asuvia kaupunkilaisia. Tiiton koulussa kuulemistilaisuus pidetään 1.11. illalla ja Väliojan koulussa 3.11. illalla.

Haapajärven kaupunki julkaisi tiedotteen kuulemisesta omilla

Kommentoi  (0) Ilmoita asiavirheestä